БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Петгодишно дете најмлада жртва од Ковид-19 во Албанија

Поради влошената состојба потоа беше  транспортирано за поспецијализиран третман во Турција, но  момченцето со иницијали М.Н. не успеа да го победи невидливиот непријател и почина во болница во Турција, наведува Ора њуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close