0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДКултураКултура.СлајдерСторија

Петар Мирчевски – добитник на наградата за животно дело „4 Ноември“

Горд сум што можев на својот мајчин македонски јазик, насекаде во светот да го промовирам мојот матичен театар, вели битолскиот актер Петар Мирчевски добитник на награда за животно дело „4 Ноември“.

Back to top button
Close
Close