0_МИА Истражува.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДОстанатоСпорт.СлајдерСторија

Петар Богдановски, трикратен шампион во бодибилдинг: За успех во спортот треба пожртвуваност, посветеност, работа и дисциплина

Петар Богдановски е трикратен шампион на Македонија во бодибилдинг и млад спортист по потекло од Делчево, кој ќе нè претставува на 75-тото Светско првенство во бодибилдинг, што неделава ќе се одржи во Санта Сузана во Шпанија.

Back to top button
Close
Close