СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Песочна бура и обилни дождови го зафатија Израел

Силна песочна бура, придружена со силен ветер и поројни дождови го зафатија Израел, а на планината Керсон почна да паѓа снег, јави радиото Кан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close