СветСвет.Портал

Песочна бура зафати делови од Бразил, предизвикана голема штета

Песолна бура, кое траеше 20 минути, предизвика значителна штета на домовите во градот Катандува во Сао Паоло, Бразил.

Back to top button
Close
Close