КултураКултура.Портал

Песната „Милениче“ на Лидија Димковска објавена во „Times Literary Supplement“

Песната „Милениче“ од македонската поетеса Лидија Димковска е објавена во последниот број на лондонскиот култен неделник „Тајмс Литерари Саплмент“ („Times Literary Supplement“), кој е едно од најпрестижните светски списанија за литература и култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close