ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Песков: Украина може „да стави крај на страдањата“ доколку ги прифати условите за решавање на конфликтот

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков денеска изјави дека украинското раководство може „да стави крај на страдањата“ во Украина доколку ги прифати барањата на Русија за решавање на конфликтот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close