ЕвропаСвет.Слајдер

Песков: Суспендирањето на мисијата во НАТО е доказ за отсуство на односи

Официјален Кремљ денеска соопшти дека одлуката на Русија да ја суспендира работата на своите дпломатски мисии во НАТО е знак на одмазда поради протерувањето на осум Руси, обвинети за шпионирање

Back to top button
Close
Close