ЕвропаЕвропа.Портал

Песков: Поделена Европа не е во интерес на Русија

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, во разговор со новинар од француската телевизија Франс 5 изјави дека „поделена Европа не е во интерес на Москва“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close