0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Песков: Кандидатските статуси на Украина и Молдавија се внатрешна работа на Европа

Тој нагласи дека за Москва е важно „целиот тој процес да не создаде дополнителни проблеми за Русија ... и меѓу нејзините односи со тие земји“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close