БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.Портал

Песков: „Газпром“ е подготвен да ги зголеми испораките на гас за Европа

Рускиот енергетски гигант „Газпром“ е подготвен да го зголеми снабдувањето со природен гас во Европа, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close