0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пентагон: САД испраќаат два ракетни системи земја-воздух во Украина

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина два ракетни система земја-воздух НАСАМС, четири противвоздушни радари и до 150.000 парчиња артилериска муниција од 155 милиметри, дел од најновиот пакет оружје за Украина, објави Пентагон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close