СветСвет.Портал

Пентагон подготвува нови бази за да ѝ се спротивстави на Кина

Пентагон ќе се фокусира на изградба на бази во Гуам и во Австралија со цел подобро да ја подготви американската армија да ѝ се спротивстави на Кина, изјави висок претставник на американското Министерство за одбрана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close