Дописници МКДОпштински вести

Пензионерите од Крива Паланка го одбележаа 75-годишниот јубилеј пензионерско здружување

Во Крива Паланка денеска се одржа свечена седница на Собранието на Здружение на пензионери од Крива Паланка и Ранковце посветена на денот на пензионери, 20 септември, со која се одбележаа и 75 години пензионерско здружување во Република Северна Македонија и 62 години пензионерско здружување во Крива Паланка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close