0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски – Џонсон: Билатералните односи ги карактеризираат заемно пријателство, доверба и цврсто партнерство

Билатералните односи меѓу двете држави, актуелните случувања и безбедносните предизвици поврзани со руската инвазија на Украина, биле во фокусот на разговорот на претседателот на државата Стево Пендаровски на кратката средба со британскиот премиер Борис Џонсон, во Мадрид на НАТО-самитот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close