0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски – Штајнмајер: Градењето пријателски релации со Германија е од исклучително значење за Република Северна Македонија

Претседателот на државата Стево Пендаровски  во Њујорк оствари средба со претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер, за време на посетата на САД по повод учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации.

Back to top button
Close
Close