0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски: Со смирение и молитва, солидарни и грижливи, да се издигнеме над сите неволји и проблеми

Претседателот на државата Стево Пендаровски, по повод големиот христијански празник Богојавление - Водици, упати честитка до сите граѓани кои го прославуваат празникот според јулијанскиот календар и до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, митрополит скопски, архиепископ охридски и македонски и на Јустинијана Прима, г. г. Стефан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close