0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски со поддршка за Марија Драгојловиќ, која вербално беше нападната од возрасно машко лице

Марија Драгојловиќ среде бел ден вербално е нападната од возрасно машко лице во Младинскиот центар „Сакам да знам" на асоцијацијата ХЕРА. Се заканил дека ќе ја запали и Марија и Центарот. Поддршка за Марија бидејќи никој не смее да биде предмет на дискриминација, објави претседателот на државата Стево Пендаровски на неговиот фејбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close