0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски-Селаковиќ: Да се подобри положбата на припадниците на националните малцинства во двете земји

- Му благодарам на претседателот Пендаровски што излезе во пресрет, за желбата да се одржи една ваква средба, и на нас е да ги негуваме добрососедските односи со Северна Македонија, изјави Селаковиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close