0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски – Радев: Заложба за проширување на соработката во повеќе области од заемен интерес

Можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и актуелните предизвици од енергетската криза со која се соочува Европа, беа главна тема на средбата на претседателот Стево Пендаровски во Софија со неговиот бугарски колега Румен Радев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close