0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски на средба со словенечкиот премиер Роберт Голоб

Претседателот Стево Пендаровски денеска во рамки на НАТО Самитот оствари средба со претседателот на Владата на Словенија Роберт Голоб, при што изрази очекување дека ќе продолжи одличниот развој на билатералните релации на политички и економски план.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close