0_Македонија.ПорталОпштество

Пендаровски на средба со новоименуваната раководителка на Гете-институт Скопје, Оствалд-Рихтер

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со новоименуваната раководителка на Гете-институт Скопје, Катрин Оствалд-Рихтер, на која бил запознаен со тековната работа на институтот, насочена кон културна и образовна соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close