0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

На Северна Македонија сега не ѝ треба преотворање на Уставот, оцени Пендаровски

Ставот на претседателот на државата Стево Пендаровски е дека највисокиот правен акт - Уставот не треба да се отвора премногу често, туку само кога навистина има причина за тоа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close