0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Пендаровски: Мудроста и поуките на свети Климент Охридски се втемелени во светогледот на нашиот народ

Мудроста и поуките на свети Климент Охридски се втемелени во светогледот на нашиот народ и на нивните вредности се развива и нашата Македонска православна црква. Инспирирани од неговото дело, во овие сложени времиња исполнети со многу предизвици, да се стремиме кон подостоен живот, живот исполнет со добри дела. Да бидеме солидарни, сплотени, да си посветуваме внимание и да си даруваме љубов, напиша претседателот Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски во честитката упатена до г. г. Стефан, Архиепископ Охридски и Македонски и на Јустинијана Прима.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close