0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Пендаровски-Моран: Северна Македонија посветена на креирање на политики за одржлива и безбедна животна средина и адаптација на климатските промени

На средбата, како што соопшти Кабинетот на Пендаровски, беше разговарано за долгорочната стратегија на Северна Македонија за климатска акција, со цел превенирање на постоечките ризици и креирање на решенија за ублажување на негативните последици од климатските промени, како и за мерките кои се интегрираат во националните политики.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close