0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Пендаровски: Младите се јадрото на секоја прогресивна општествена промена

Актерката Изабела Јакимова - во индивидуална категорија, Младите на Една може (One Can Youth) – во категорија за неформални групи на млади и здружението Гоу Грин (Go Green) - во категоријата  младински организации се годинашни носители на Наградата за младинско учество. Признанијата им беа доделени вечерва по повод Светскиот ден на младите – 12 Август.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close