0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски: Лидерските средби не се лек за секоја болка, нивното одржување е доказ дека претходно затаиле институциите

Не мислам дека лидерските средби се лек за секоја болка, ако некогаш и биле, штом има потреба и некој бара средба на лидерите на политичките партии, тоа е јасен и чист доказ дека институциите претходно затаиле - Влада, Парламент, која било институција, претседателот како институција, изјави шефот на државата Стево Пендаровски во гостувањето на вестите на ТВ Сител, запрашан е подготвен да ги свика партиските лидери на средба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close