0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталВидео изјаваДописници СветИнтервјуМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваПолитика

Пендаровски за МИА: Билатералните односи меѓу Северна Македонија и Грција влегуваат во еден нормален тек

Претседателот на Републиката открива дека Мицотакис, за билатералните односи коментирал дека се како „сѐ уште свежи рани“ во одредени сегменти на политичкиот спектар во Грција и вели дека од грчка страна немало никаков приговор за имплементацијата на Договорот од Преспа.

Back to top button
Close
Close