0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски: Западниот Балкан е регион од стратешка важност чија иднина е во НАТО и ЕУ

Претседателот на државата Стево Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на првата сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет, што се одржува на ниво на шефови на држави и на Влади, а со кој претседава генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close