0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски: Загрижувачки е што сè уште се живи историските неправди кон Ромите

Во Втората светска војна се убиени над 500.000 Роми низ Европа и Балканот. Загрижувачки е што денес, и во современите демократски општества, се сè уште живи историските неправди кон Ромите, напиша претседателот на државата Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close