0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Пендаровски: Загрижувачки е што сè уште се живи историските неправди кон Ромите

Претседателот Стево Пендаровски по повод 2 Август, Европскиот ден на сеќавање за холокаустот врз Ромите, упати порака во која вели дека е загрижувачки што денес сè уште се живи историските неправди кон нив, како негирањето на геноцидот извршен врз Ромите, расизмот, антициганизмот, говорот на омраза и дискриминацијата чиј интензитет се зголемува, дури и во современите демократски општества.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close