0_Македонија.ПорталПолитика

Пендаровски ги прими акредитивните писма на новите амбасадори на Кралството Шпанија и на Република Кореја

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Кралството Шпанија и на Република Кореја во Република Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close