0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Пендаровски ги прими акредитивите на новите амбасадори на Монголија и на Гана

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Монголија и на Република Гана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close