0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски во Њујорк се сретна со Бејли

Шефот на државата, кој во Њујорк престојува на Генералното собрание на ОН, на Фејсбук објави дека му се заблагодарил на Бејли за постојаната поддршката што земјава ја добива од САД.

Скопје, 22 септември 2021 (МИА) – Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски во Њујорк се сретна со поранешниот амбасадор на САД во Скопје Џес Бејли.

Шефот на државата, кој во Њујорк престојува на Генералното собрание на ОН, на Фејсбук објави дека му се заблагодарил на Бејли за постојаната поддршката што земјава ја добива од САД.

– Во Њујорк се сретнав со поранешниот американски амбасадор во нашата држава, Џес Бејли. Разговаравме за актуелните состојби во Северна Македонија и за случувањата во поширокиот регион.
Му се заблагодарив за континуираната и безрезервна поддршка којашто САД и ја дават на Република СЕверна Македонија, наведува Пендаровски во објавата на ФБ.са/

Back to top button
Close
Close