0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Пендаровски во Стокхолм на средби со претставници на СИДА, Нобеловата фондација и тинк – тенк организации

Претседателот Стево Пендаровски за време на работната посета на Кралството Шведска, денеска во Стокхолм имаше средби со претставници на Шведската агенција за меѓународна соработка и развој – СИДА, претставници на Нобеловата фондација, како и на водечките политички организации и институти и тинк - тенк организации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close