0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Пендаровски во Малме се обрати на Меѓународниот форум за сеќавање на Холокаустот

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска во Малме, Кралството Шведска, се обрати на Меѓународниот форум за сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот “REMEMBER – REACT” (Запомни – Реагирај), на сесијата „Зачувување на сведоштва и развој на образование за иднината“.

Back to top button
Close
Close