0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Пендаровски: Барањето Северна Македонија да ги запише Бугарите во Уставот е мешање во внатрешните работи

Барањето Северна Македонија да ги запише Бугарите во Уставот е мешање во внатрешните работи, дециден е претседателот Стево Пендаровски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close