0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЛинк во живоМакедонија.СлајдерОпштествоПолитика

Пендаровски: Ако годинава не ги почнеме преговорите со ЕУ, ќе се приближиме до неславниот рекорд на Турција

Тој порача дека ЕУ нема ниту една рационална, стратешка или тактичка причина да се плаши од влегувањето на Западен Балкан зашто и економскиот и демографскиот ефект на сите шест земји би бил далеку помал од влезот на која било другa држава што претходно станала член.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close