БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Пелеши: Албанија е безбедна, НАТО ќе реагира доколку се допре и педа од нашата земја

Албанскиот мнистер за одбрана Нико Пелеши изјави дека неговата земја е безбедна со НАТО, додавајќи дека доколку се допре и педа од земјата ќе реагира Алијансата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close