СветСвет.Портал

Пекинг му порача на Бајден: Не се обидувајте да не тестирате, Тајван е дел од Кина

Тајван е нераскинлив дел од Кина, странска интервенција е неприфатлива кога е Тајван во прашање, порача Кина по изјавата на претседателот на САД, Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close