0_Спорт.ПорталФудбал

Педро е третиот играч кој постигнал гол во римското дерби за двата клуба

Фудбалерот од средниот ред на Лацио, Педро, го погоди голот на Рома на вчерашниот натпревар од италијанското првенство. Неговиот тим победи со 3:2.

Рим, 27 септември 2021 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Лацио, Педро, го погоди голот на Рома на вчерашниот натпревар од италијанското првенство. Неговиот тим победи со 3:2.

Триесет и четиригодишниот Шпанец е третиот фудбалер што постигнал гол во римското дербиво Серија А.

Претходно тоа им успеало на Швеѓанецот Арне Селмосон, кој во 50-тите играше за Лацио и Рома, како и Србинот Александар Коларов, сега дефанзивец на Интер.

Педро се пресели во Лацио од Рома во август оваа година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close