БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Пахор: Турција е важна земја за Словенија

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска во Анкара изјави дека Турциија е важна земја за Словенија, а тоа го покажува и потпишаниот Документ за стратешко партнерство пред 11 години

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close