БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Пахор по средбата со Вучиќ: Изјавите за промена на границите го загрозуваат мирот во регионот

Претседателот на Словенија Борут Пахор денеска истакна дека изјавите за промена на границите на Западен Балкан ги загрозуваат мирот и безбедноста во регионот, дека тоа важи за сите кои во последно време користат такви изјави и дека единствениот одговор за растот на национализмот и идејата за промена на границите во Западен Балкан е проширување на Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close