0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Патријархот Порфириј упати Томос за афтокефалност во Вселенската патријаршија

Патријархот Порфириј на заедничката литургија во Соборниот храм во Скопје упати Томос за афтокефалност во Вселенската патријаршија на Македонската православна црква - Охридска архиепископија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close