0_Магазин.ПорталЗанимливости

Парче кралска свадбена торта продадено за 2.000 фунти

Така, едно од 23-те парчиња од венчавката е продадено на наддавање, но не како што се очекуваше - за 500 фунти, туку за 2.000 британски фунти.

Back to top button
Close
Close