Балкан

Партијата на Јанша во Парламентот го отежна формирањето на новата влада на Словенија

Со законодавен маневар на првата редовна седница на новиот парламентарен состав, партијата на словенечкиот премиер во заминување Јанез Јанша денеска привремено го забави процесот за формирање нова коалициска влада на Роберт Голоб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close