0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитички партии

Партиите успеаја да ги мотивираат избирачите и во вториот круг добија повеќе гласови

Политичките партии успешно ги мотивирале гласачите и во вториот круг во сите 43 општини и Градот Скопје го зголемија бројот на гласови, споредeно со освоените гласови во истите општини во првиот круг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close