0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Партиите од владината коалиција го потврдија стабилното парламентарно мнозинство

Премиерот Зоран Заев денеска одржа средба со претставници на сите политички партии што го сочинуваат парламентарното мнозинство во Парламентот, кои и изразија поддршка на Владата, соопшти владината Прес-служба. - Парламентарното мнозинство е стабилно и одговорно кон иднината на државата и народот, се наведува во соопштението, во кое се додава дека на средбата биле сите партнери од парламентарното мнозинство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close