0_Web_АктуелноДописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Париз откажа гала вечара во Вашингтон поради „избрзaниот“ договор меѓу САД и Австралија

Гневни поради најавата на претседателот Џо Бајден за договор меѓу САД и Австралија за распоредување американски нуклеарни подморници, француски дипломати денеска во знак на протест откажаа гала вечера во Вашингтон во чест на важен американско-француски историски настан, јави Њујорк тајмс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close