БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Папајоану: Целосната интеграција на Западен Балкан во ЕУ останува стратешка цел

Стратешка цел останува целосна интеграција на Западен Балкан во Европската Унија, истакна портпаролот на Министерството за надворешни работи на Грција Александрос Папајоану на денешниот редовен брифинг со новинарите и додаде дека очекуваат стратешка дискусија на шефовите на дипломатиите на ЕУ на состанокот во ноември, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close